Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow NEVS najímá špičkové manažery
NEVS najímá špičkové manažery Tisk E-mail
Vložil deff   
Neděle, 14 říjen 2012

NEVS najíma Key Account Managera, September 26, 2012 in News
Predchádzajúci Key Account Manager (zamestnanec pre starostlivosť o kľúčových zákazníkov) v Saab Automobile AB, Frank Smit, sa stal zamestnancom na rovnakej pozícii v NEVS. Frankov život je dlhodobo spojený so Saabom a automobilovým priemyslom. Začínal v roku 1990 v Saab Janse BV ako zamestnanec pre popredajnú starostlivosť a od toho času pracoval ako:
Inžinier pre kvalitu automobilov v Nissan Europe
Riaditeľ vozového parku v Saab Financial Services Netherland
Inžinier pre aplikácie a dizajn systémov v GM Powertrain Europe
Asistent hlavného inžiniera pre Fam-3, Ecotec a HFV6 motory v GM Powertrain Europe
Technický vedúci pokročilého riadenia motorov a neskôr ako hlavný inžinier pre benzínové motory v Saab Automobile AB
Jeho posledná pozícia v Saabe bola už spomínaná -Key Account Manager. Frankovi gratulujeme k novej pozícii.

NEVS najíma výrobného riaditeľa, September 25, 2012 in News
NEVS momentálne rieši starosti ohľadom spustenia prevádzky v továrni. Osoba, ktorá bude tento proces koordinovať sa volá Stig Runesson, ktorý je v súčasnosti výrobný riaditeľ v NEVS.

Stig má v Saab Automobile AB viac ako 38 ročné skúsenosti. Počas tejto doby mal Stig na starosti implementáciu mnohých veľkých projektov, z ktorých mnohé boli najdôležitejšie v histórii Saabu. Jedným z takých projektov bola implementácia tzv. štíhlej výroby (lean production), za ktorú spoločnosť získala cenu Svenska Leanpriset 2009.
Stig študoval v rokoch 1970-1974 staviteľstvo a technológiu strojov na známom Chalmer Institute of Technology (inštitút technológie) v Gotheborgu. Stigovi (s veľmi príznačným menom) tiež gratulujeme a želáme veľa úspechov.


Kjell AC Bergström zamestnaný v NEVS, September 23, 2012 in News
Kjell AC Bergström, bývalý CEO v Saab Powertrain (powertrain = pohonné ústrojenstvo, systém pohonu automobilu), bol ako CTO zamestnaný v NEVS (CTO = Chief Technical Officer – hlavný/vedúci technický pracovník).

S Kjellom som hovoril pre troma mesiacmi. Je to osoba, s ktorou sa veľmi dobre rozpráva, srší z neho optimizmus a bol nám vždy ochotný vysvetliť technické záležitosti, o ktoré sme sa zaujímali. Kjell vtedy hovoril o možnom odchode do dôchodku, no keďže predpokladal, že by mohol dostať ponuku od NEVS, uvažoval aj o tom, že by ešte chvíľu zostal pracovať. Mal som pocit, že ešte nechcel oddychovať, ale na druhej strane tiež nechcel tráviť v práci dlhé hodiny, ako tomu zvyklo byť počas doby, kedy Saab spadal pod Spyker. Kjell mi vedel o platforme Phoenix a jej vplyve na ostatnú inžiniersku činnosť v Saabe toho povedať viac ako ktokoľvek, s kým som sa doteraz rozprával. Bez neho síce projekt Phoenix nemusí byť úplne stratený, ale jeho prípadné dokončenie by bolo omnoho zložitejšie.

Môžeme byť teda radi, že Kjell sa rozhodol v NEVS zostať rok-dva a ak sa na to bude cítiť, možno aj dlhšie. Zamestnaný je v NEVS od septembra a my mu želáme všetko dobré a veľa úspechov v jeho „novej“ práci.

překlad: Jof
zdroj: saabsunited.com

 

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 14 říjen 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály