Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Nové Saaby budou mít pod kapotou zřejmě i benzinové motory
Nové Saaby budou mít pod kapotou zřejmě i benzinové motory Tisk E-mail
Vložil deff   
Sobota, 17 listopad 2012

Saab_9-2.jpgNEVS se stále nevzdává svých plánů na reinkarnaci Saabu. A to nejen v podobě elektromobilu!
Společnost NEVS (National Electric Vehicle Sweden), která získala většinu aktiv zkrachovalého Saabu, se nevzdává svých plánů na obnovení výroby modelu 9-3. Již v září oznámila, že do 18 měsíců chce produkovat tento vůz jako sedan, kombi i kabriolet. „Plánujeme mu vdechnout nový život,“ řekl tiskový mluvčí. V krátkodobém horizontu hodlá ovšem uvést na trh i verze s benzinovými motory.

 

Mluvčí v nedávném rozhovoru pro nizozemský Autoweek dále uvedl: „Necháváme otevřené dveře pro více možnosti a chceme použít vše, co jsme si osvojili.“ A kde bude zážehové jednotky nakupovat? Možná od GM... „Ještě existuje velmi malá možnost, že nám bude dodávat agregáty General Motors, stále na ni pracujeme. Pokud se tak nestane, máme v záloze ještě jiné značky.“

Připomeňme, že dnes již bývalý majitel Saabu, nizozemský Spyker, se s předchozím americkým vlastníkem soudí kvůli tomu, že právě GM svou politikou poslal švédskou automobilku ke dnu a na poslední chvíli se jí „těžce nemocné“ zbavil. Zda se reinkarnace Saabu povede, je pochopitelně zatím ve hvězdách. NEVS ovládají Číňané a pravděpodobný je vstup hlavně na tamní trh. První má přijít na řadu nejspíše elektrický kabriolet, varianty se čtyřmi i pěti dveřmi se opozdí. Otázkou je, kdo taková auta bude kupovat, vždyť 9-3 druhé generace je dekádu stará.

Továrna v Trollhättanu stojí již od dubna 2011, Saab zbankrotoval loni 19. prosince. Jediné, co se podařilo zachránit, je firemní muzeum, které koupilo a do své péče převzalo samo město.

V tuto chvíli je snad lepší nechat Saab konečně definitivně zemřít a neudržovat jej v tomto stavu. Historie zůstane zachována a to je hlavní. Nabízí se drobná paralela s osudem MG. Britové také v čínských rukou sice vyrábějí a prodávají (dokonce v obou zemích), ale za cenu totální ztráty veškeré image. Kde je dnes slavný výrobce malých sporťáků, který se ocitl ve stadiu klinické smrti dokonce dvakrát?

napsal: Aleš Sleeper Dragoun
zdroj: auto.cz

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály