Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Jak skončil eAAM?
Jak skončil eAAM? Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Pondělí, 17 prosinec 2012

eaam.jpgAkciovou společnost e-AAM Driveline Systems AB založily společnosti Saab Automobile AB a AAM International SARL jako joint-venture. 

Hlavním úkolem společnosti se stal vývoj nového systému elektrického pohonu zadní nápravy určeného pro budoucí automobily postavené Saab Automobile AB. Na několika prototypech se podařilo vypilovat pohon s velice působivými vlastnostmi, jako například možnost projet místy, kde většina ostatních vozů selže.

eaam2.jpg

 

Nejzajímavějším a nejdůležitějším údajem o systému e-AAM ale není to, že dokáže dostat auto do míst, kam jiná již nemohou, ale podstatné snížení hmotnosti a údaje o výkonu: počet potřebných komponent klesl z 20 (u klasických elektromotorů) na 5 a je schopen vozu dodat až 1200Nm plně vektorovatelného točivého momentu (tzn. +/- 1200Nm).

Testovací pilot Pär Brandt shrnul zkušenosti získané s e-AAM 9-3 počátkem roku 2011:

„Dnes jsme auto důkladně testovali a mohu jen potvrdit, že se jedná o jeden z největších technologických průlomů za několik dekád. Jako řidič zažíváte neskutečný pocit – auto čte vaše myšlenky a jede přesně tam, kam chcete. Aspoň do doby, než pneumatiky úplně neztratí kontakt.“

 

 

Úkoly ve společnosti e-AAM byly rovnoměrně rozděleny mezi obě zakládající firmy, nicméně finanční problémy SAAB Automobile znemožnily jejich plnění.  AAM International SARL následně využila svého práva na nucený odprodej podílu SAAB Automobile do svého vlastnictví. Nyní tak má přístup k plně elektrické náhradě benzínového motoru, k systému pro náhon zadních kol zvanému eRDM.

Jaká je možnost, že se na trhu objeví NEVS 9-3 se zadní nápravou vyráběnou AAM? Myšlenka je to určitě zajímavá, protože se pohon již osvědčil v testovacích vozech postavených na základě současné 9-3 a určitě by se jednalo o konkurenceschopný vůz. Starší a prověřený design napěchovaný nejnovější technologií by pro NEVS mohl znamenat krok směrem k černým číslům.

Více o e-AAM naleznete zde.

Zdroj: SU
Překlad: Laf666

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Pondělí, 17 prosinec 2012 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály