Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Zajímavosti arrow Koncepty SAAB 9-6X a SAAB 9-7
Koncepty SAAB 9-6X a SAAB 9-7 Tisk E-mail
Vložil Laf666   
Neděle, 06 leden 2013

sketch.jpgPo vyhlášení bankrotu Saab Automobile AB se díky zdrojům blízkým SaabsUnited.com na světlo světa dostalo několik návrhů konceptů, které měla automobilka rozpracované.

V případě jejich úspěšného dokončení mohly pro SAAB znamenat tolik potřebné rozšíření modelových řad, které by automobilku s velkou pravděpodobností vrátilo do černých čísel, hlavně vzhledem k aktuální poptávce po vozech těchto dvou tříd. Jedná se o SUV SAAB 9-6X a luxusní limuzínu SAAB 9-7. Obě níže uvedené fotografie přebíráme ze stránek SaabsUnited.com.

Koncept SAAB 9-6X

Saab zde oprášil jeden koncept z historie, výsledek spolupráce se Subaru, který se na rozdíl od 9-2X (bohužel nebo bohudík?) nikdy do výroby nedostal – SUV z roku 2005, založené na Subaru Tribeca, nazvané Saab 9-6 (http://www.insideline.com/saab/saab-9-6-prototype-surfaces-after-six-years.html). Dodnes je jeden exemplář k vidění v trollhättanském muzeu značky. 

Navrhovaná 9-6X se měla stát větší a prostornější alternativou k 9-4X a dle plánu ji Saab/Spyker chtěl představit na ženevském autosalonu v roce 2014.  Stavba by využívala výhod plánované podvozkové platformy Phoenix a designově určitě na obnovenou modelovou řadu 9-5 a 9-4X dobře navazovala. Nicméně nepřipadá vám ta podoba s Evoque až příliš nápadná? Případně s nějakým novým modelem od Hondy? 

su9-6x.jpg 

Zdroj: SaabsUnited.com

Koncept SAAB 9-7

V kategorii reprezentativních limuzín měl Saab konkurovat BMW 7, MB S, Audi 8, Cadillacu STS, nebo Lexusu LS.  Na čínském trhu se v současné době jedná o velice dobře prodávané ředitelské limuzíny. Návrh vychází z desénového směru propagovaného GM po roce 2006 (AeroX) a plně koresponduje s plánem GM na posun vnímání značky směrem k luxusnímu segmentu. Spyker tento koncept převzal a chtěl jej uvést k životu do roku 2020.

 

 su9-7.jpg

Zdroj: SaabsUnited.com

Plány byly v Saabu sice pěkné, ale stále nám do úplné modelové řady chybí konkurence Audi A1/3, BMW 1, MB A/B, Mini, Volvo C30  atd. Tedy vstup do segmentu, který je na rozdíl od plánované 9-7 velice úspěšný v Evropě a žádná z prosperujících automobilek si nedovolí v něm chybět.

S kompletní modelovou řadou (http://www.gminsidenews.com/naias/revitalization/saabria/9-1.shtml) mohl SAAB prostě žít dál… co myslíte?

 

Autor: Laf666
Zdroje: SaabsUnited.com, Insideline.com, GMIinsidenews.com

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Neděle, 06 leden 2013 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály