Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow O čem se píše ... arrow NEVS jedná s dodavateli
NEVS jedná s dodavateli Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 10 leden 2013
Jak už jsme měli možnost před časem slyšet, NEVS znovu iniciovala jednání s dodavateli, aby si zajistila budoucí možnosti týkající se znovu obnovení výroby současné řady 9-3.  Podle informací z NEVS, firma vždycky jevila zájem vyrábět tuto řadu i s běžným spalovacím motorem. Jedním z argumentů pro tuto volbu by mohlo být, že Čína s největší pravděpodobností nedocílí plánovaných prodejů počtu elektromobilů v letech 2015-2020, což může přinést právě vzrůstající požadavky po spalovacích motorech, které jsou v současné Číně obrovské. Už proběhlo médii, že jednání o znovu obnovení výroby nemusí být snadné, jak se původně zdálo. Samozřejmě vyjednávání ohledně obnovení výroby jsou náročným úkolem, který nepůjde splnit lehce, zejména pokud jste úplným nováčkem v oboru.

Dvě firmy z těchto jednání přeci jen vyčnívají. Tou první je společnost Autoliv /dodavatel bezpečnostních systémů např. airbagů/ která podle nepotvrzených, i když docela důvěryhodných zdrojů, se nezdráhají spolupracovat, ale není jasné jak, což bychom jistě očekávali. Druhou společností je FIAT, který podle stejných zdrojů, by rád jednal o problematice dodávek motorů pro NEVS. Což by se mělo ze začátku týkat spíše podpory, než jen přímého podepsání smluv.

Mluvil jsem s jedním důvěryhodným zdrojem, který je součástí řetězce dodavatelů a který fungoval ještě v roce 2010 a ten mi řekl, že by se dala očekávat dohoda s dodavateli, pokud vše půjde hladce, tak nejdříve za 8-12 měsíců. Tenkrát bylo více než 800 smluv vyjednáno a podepsáno. I když jistě v současnosti nepůjde o takové množství smluv, bude to dlouhý proces vyžadující dost trpělivosti a spoustu peněz. NEVS jsou navzdory všemu novou společností a zjevně stále s mnohými kostlivci ve skříni se štítkem Saab Automobile AB a jeho velkých dluhů a nezaplacených faktur. Spousta dodavatelů byla silně zasažena, když automobilka Saab AB zastavila platby jejich faktur a stejně tak mnoho dodavatelů bylo nuceno změnit jejich výrobní programy, ať už se jejich produkce zaměřila na jiné značky, nebo úplně skončili.

Měli bychom mít na paměti, že dodavatelé jsou v těžké pozici. Je to riskantní oblast podnikaní a znovu obnovení produkce nových dílů, pro „novou“ značku přináší riziko. Nebezpečí a riziko přináší i současné finanční těžkosti. Spousta dodavatelů logicky není ochotna podnikat bez jasných, jistých preventivních opatření a pojištění, kdy vše je provázeno velikou opatrností. Pokusili jsme se kontaktovat několik dodavatelů, někteří neskrývali radost z toho, že by se produkce měla opět rozběhnout, někteří se spokojili s vyjádřením: “no comment”. Bez ohledu na průběh dalších jednání, nám potvrdili, že situace je velice obtížná. Nicméně pár lidí je ochotno se o problematice bavit. My v SU jsme nyní v situaci, že cokoliv napíšeme o NEVS, to nakonec s končí v v mainstreamových médiích. A tak jsme znovu v situaci, kdy přinášíme zprávy o některých událostech, které mohou spíše poškodit značku, než-li ji pomoci. A v této křehké situaci bych Vás všechny rád požádal o pochopení, jelikož konstatujeme něco, o čem toho moc nevíme. Aspoň do té doby, než se vody trošku ustálí.

překlad: F. Jandovský
zdroj: saabsunited.com

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály