Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow První testování Saabu 9-3N
První testování Saabu 9-3N Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 27 únor 2014
Tento týden zástupci tří švédských automobilových časopisů navštívili Trollhätttan, aby otestovali 2014 9-3 Aero. Jak všichni víme, jedná se v podstatě o 2012 9-3 Griffin Aero s dvoulitrovým Turbo4 220hp benzinovým motorem, s nějakým tím rozdílem v režii NEVS. Všechny tři časopisy vydaly na svých internetových stránkách ochutnávku testovací jízdy. Já zde shrnu to nejdůležitější.
Nejdřív s ní přišel časopis “Vi Bilägare“, jeden z největších švédských časopisů. Calle Carlquist řídil auto s automatickou převodovkou. Calle si myslí, že pocit z řízení je naprosto moderní. Také si myslí, že NEVS uspěl s jejich myšlenkou vytvořit auto, které bude sportovní, ale zároveň komfortní. Takže jeho první dojem je pozitivní a myslí si, že je to dobré auto, které ještě není připraveno jít do důchdu, ale nevýhodou je, že mu chybí některé nejnovější technologie.

Další v řadě je časopis “Teknikens Värld“, nejznámější pro jejich ”losí testy”. Nevím, zda jej dělali i s půjčenou 9-3, ale jejich jezdci, Hans Hedberg a Glenn Lindberg si myslí, že je vidět, že 2014 9-3 je starší než konkurence, ale že i tak si vedla celkem dobře. Podvozek je komfortní a odolný, ale ne “Aero odolný”. Jako vždy, je příjemné řídit 220 hp motor (Täknikens Värld testoval auto s manuální převodovkou). Taktéž si myslí, že sedadla jsou pro dlouhou jízdu stejně tak komfortní, jako byla ta stará. Ještě přidávají tip. Pokud nechcete čekat na nový audio-navigační systém od NEVS, stačí ten stávající prostě vyměnit za nějakou libovou aftermarket jednotku u Vašeho SAAB servisu.

Nakonec zůstává “Auto Motor & Sport“, časopis dobře známý po celé Evropě. Na test poslali Thomase Berggrena a Pär Brandta. Ti si myslí, že “je to pocitově SAAB”. Jako u “Teknikens Värld“, si oba taktéž myslí, že podvozek je praktický a sportovně komfortní. Neskáče na nerovnostech, velmi dobře je žehlí, takže podvozek získá vysoké skóre. Na švédské silnice jak udělaný. Motor je silný od spodních otáček a má příjemný kroutící moment, ale nepatří zrovna mezi nejekonomičtější na trhu. AMS si taktéž myslí, že má starý audio-navigační systém a že mu chybí některé nejnovější bezpečnostní systémy jako brzdový asistent, upozorňování na únavu, upozornění na opuštění jízdního pruhu a tak dále.

Takže co si švédské časopisy myslí o 2014 9-3;
9-3 ma skvělý podvozek a příjemný motor. Chybí mu lepší audio-navigační systém (ale jak se proslýchá, tak nový je na cestě) a pak je tu prostě fakt, že to není nové auto, takže nemá nejnovější bezpečnostní systémy.
SAAB_9-3_by_NEVS_2013_02.jpg 
Komentářů
Hledat
Nicki   |90.181.6.xxx |2014-03-09 09:28:04
Jeden z mých 5 Saabů je 9.3 Aero z roku 2011. V současné době má najeto
100 tis. km - a jako by neměl. Nedávno jsem dal testovat tlumiče. Výsledek :
97%, 95% přední a 90% a 94% zadní. Výbava je v paketu TurboX, takže i
vzhledově je auto super. Biopower bez potíží "baští" E85 a auto
jede jako divé. Za ujeté km se neobjevil žádný závažný technický
problém. Jedna drobnější závada je : občas se nesklopí pravé venkovní
zrcátko.
Sezení vpředu je vpravdě luxusní i při delším sezení za
volantem. Ideální je zásovka v předním nárazníku, kam se v případě
krutější zimy dá připojit 220V ze sítě a ráno máte auto
předvytopené..
No prostě jsem max. spokojen. O dynamice motoru není třeba
hovořit, zrovna tak, jako o vlastnostech podvozku, obojí prostě vynikající.
tak si myslím, že pokud NEVS již vyráběnou devěttrojku trošku výbavově
vylepší, bude to pořád Saab s velkým "S".
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 18 březen 2014 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály