Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Novinky a testy arrow Subaru B9 Tribeca - základ nového SAABu 9-6x
Subaru B9 Tribeca - základ nového SAABu 9-6x Tisk E-mail
Vložil deff   
Čtvrtek, 03 listopad 2005

subaru_b9_01.jpgŠokující Subaru vyvolává kontroverní názory

B9 sice není pěkné, ale je to opravdové Subaru vybavené třílitrovým plochým šestiválcem a pohonem všech kol.

SUBARU popisuje nový model B9 Tribeca jako „progresivní SUV“, které „nabízí hbitost, stabilitu a všestranné použití“. Většina návštěvníků detroitského autosalonu jej ale také popisuje jako zbytečně ošklivé, především kvůli novému kontroverznímu designu přídě, jenž naznačuje novou firemnní identitu Subaru.

B9 je založené na protažené platformě Legacy (rozvor 2748 mm je o 76 mm delší než u kombíku Legacy) a dokáže pojmout až sedm cestujících, ačkoli třetí řada je vhodná spíše pro děti. Prostřední řada sedadel se pak dá posunovat dopředu či dozadu. Výkon 250 koní, vycházející z plochého šestiválce 3,0 l, je permanentně přenášen na všechna čtyři kola skrze pětistupňovou automatickou převodovkou. Automobilka také udává, že pro zadní zavěšení vyvinula zcela nové dvojité lichoběžníky. Ve srovnání s novým kombíkem Legacy je nová karoserie modelu Tribeca tužší o impozantních padesát procent. Designový tým Subaru pod vedením Andrease Zapatinase (bývalý designér Alfy Romeo) vyvinul pro B9 nový firemní vzhled a udává, že dvě „křidélka“, směřující ke středové masce, „odkazují na minulost Subaru jako výrobce letadel“. A v případě čelních světlometů je podobnost s Porsche Cayenne více než jen mírná.

Podobnou verzi – model 9–6X – postaví i Saab. Ten by se měl představit na březnovém autosalonu v New Yorku a do prodeje by se měl ve Spojených státech dostat v závěru tohoto roku. Oba vozy by pak měly být vyráběny v americké továrně Subaru v Lafayette.

Tento měsíc by také mělo padnout rozhodnutí o globálním prodeji těchto vozů, přičemž Saab pevně doufá, že se nový model bude prodávat i v Evropě.

2.2.2005 / zdroj: Carauto

subaru_b9_05.jpg subaru_b9_04.jpg subaru_b9_03.jpg subaru_b9_02.jpg

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Středa, 16 srpen 2006 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály