Skip to content

SAABINFO.NET - Unofficial Czech Saab Web Site

Home arrow Technický koutek arrow Nová možnost oprav Direct Ignition u vozů SAAB
Nová možnost oprav Direct Ignition u vozů SAAB Tisk E-mail
Vložil deff   
Úterý, 25 září 2007

Problém s DI kazetou mělo a bude mít problém určině nemálo saabistů. Oprava byla doposud nemožná a výměna nové DI rozhodně není za hubičku. Dostal jsem velice zajímavý e-mail, kde jehož autor popisuje vyřešení této nemilé záležitosti bez nutnosti hned kupovat nové Direct Ignition. Proto vám zde, na základě dohody, prezentuji možnost opravy elektroniky vozů SAAB.

Ing. Karel Pelikán píše:

Vozy značky SAAB používám od roku 1985 , Saab 96, 99, 900 atd. Konstatoval jsem, že s  modernizací typů  vzrůstá podíl elektroniky na jejich funkci. Když jsem před pěti lety  byl nucen odstavit svého SAAB  900 , a když stál v jednom servisu skoro rok, z důvodu údajné poruchy elektroniky, začal jsem se o problém intenzivně zajímat. Jelikož jsem majitelem firmy, které hlavní činnost je servis průmyslové a lékařské elektroniky, pomohl jsem vyřešit problém a od té doby pro své známé opravuji elektronické  díly těchto vozů, např. relé hlavních světel, relé kontroly světel, časová relé atd... Letos jsem úspěšně zakončil testování možnosti  opravy modulů  zapalování /direct ignition/ a to tzv. červený typ a černý typ serie 91xxxx. V současné době pracuji na konstrukci repase těchto modulů.

Ze zkušeností mohu potvrdit, že většina elektronických modulů vozů SAAB se opravit dá a i cenově je výhodná, jelikož cena opravy zpravidla nepřesahuje 50% ceny nového dílu. 

Bude mi činit potěšení, jestliže některému  z uživatelů vozů SAAB tato informace pomůže. K dispozici jsem na níže uvedené adrese. 

Ing. Karel Pelikán
Byškovická 766, 27711  Neratovice

telefon: 603 293 833   e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 25 září 2007 )
 
< Předch.   Další >

Komentáře - články

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Paypal Donate

Chcete-li podpořit tento web, můžete přes účet PayPal.

reklama

reklama_saabtuning.pngKdo je online

Informační kanály